04.03.2016
OGEM-VAK’tan Öğrencilere Karşılıksız Burs İmkanı

​     Ormancılığı Geliştirme ve Orman Yangınları ile Mücadele Hizmetlerini Destekleme Vakfı (OGEM_VAK) tarafından, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi, Orman Mühendisliği Bölümü Öğrencilerine Karşılıksız Burs Verilecektir.   

     Burs imkanı ve koşullarının, ÖSYM Klavuzunda da yer alması için ilgili 2 fakültemize resmi yazılar yazılmıştır. 

     Burs Koşulları:

    2016-2017 eğitim öğretim yılında Akredite olmuş iki fakültemizin (İ.Ü. Orman Fakültesi, KTÜ. Orman Fakültesi) Orman Mühendisliği Bölümüne yerleşerek kayıt yaptıran ve istenilen puan türünde ilk 30.000 kişi içerisinde yer alan en yüksek puanlı ilk 25 öğrenciye (İki Fakülte için Toplam 50 öğrenciye) Ormancılığı Geliştirme ve Orman Yangınları ile Mücadele Hizmetleri Destekleme Vakfı (OGEM-VAK) tarafından 9 ay süre ile aylık 500 TL karşılıksız burs verilecektir. 

    Burs her ders yılı sonunda başarılı olduğunu belgeleyen (genel akademik not ortalamasının en az 2.90/4.00 olması şartıyla) öğrenciye normal öğrenim süresi (zorunlu hazırlık sınıfı dâhil) boyunca verilecektir.

    Öğrenimine ara verenlerin bursu hemen, normal öğrenim süresini tamamlayan öğrencinin bursu da o yılın Haziran ayı sonunda bitmiş olacaktır. 

     Kamuoyuna İlanen Duyurulur.


Yazdır