24.11.2017
Enstitü Müdürlüğümüz 2017 Olağan Teknik Kurul Toplantısı Yapıldı

Enstitü Müdürlüğümüzün “2017 Yılı Çalışma Raporu ve 2018 Yılı Çalışma Programı”nın görüşüldüğü Teknik Kurul Toplantısı 23-24 Kasım 2017 tarihleri arasında Orman Genel Müdürlüğü Söğütözü Yerleşkesi Ardıç Salonunda yapılmıştır.

Toplantıya, Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Ahmet ÇELİK, Dış İlişkiler Eğitim ve Araştırma (Ar-Ge) Daire Başkan Yardımcısı Ahmet KARAKAŞ, Doğu Karadeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Hülya TURNA, Orman Ağaçları ve Tohumları Islah Araştırma Enstitüsü Müdürü Süleyman Işık DERİLGEN, Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim TURNA, Şube Müdürleri ve Araştırmacılar katılmışlardır. Enstitümüz Müdürü Dr. Tuncay PORSUK açılış konuşmasında Ar-Ge’nin önemine değinerek nitelikli eleman ihtiyacı ve nitelikli eleman kaybının önlenmesine ilişkin tedbir alınmasına vurgu yaparak başarılı bir araştırma yönetiminin uygulama araştırma iş birliğinden geçtiğini belirtmiştir. Dış İlişkiler Eğitim ve Araştırma Daire Başkan Yardımcısı Ahmet KARAKAŞ Bey de konuşmalarında Teknik Kurulun başarılı geçmesi temennisinde bulunmuştur. Akabinde Teknik Kurul Toplantısına katılan Meslek büyüğümüz, emekli araştırmacı Nejat GİRAY Bey de bir konuşma yapmıştır. Konuşmasının ardından kendilerine ormancılık araştırma camiasına yaptığı katkılardan dolayı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanı Sayın Ahmet ÇELİK tarafından bir plaket takdim edilmiştir.

Enstitü Müdürlüğümüzün 2018 yılı Çalışma Programına alınması planlanan 4 yeni projenin sunumu yapılarak tartışılmış ve yeni proje tekliflerine katkılar yapılmıştır. Ayrıca 3 orijin deneme projesine ait Ara Sonuç Raporu Batı Akdeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Başmühendisi Dr. Mehmet ÇALIKOĞLU tarafından kurula arz edilmiş, biten diğer iki projenin sonuç raporları ise Dr. Güven KAYA ve Hüseyin TÜRKSOY tarafından sunulmuştur. Dilek ve temennilerle Teknik Kurul Toplantısı sona ermiştir.


Yazdır