29.11.2016
Enstitü Müdürlüğümüz Olağan Teknik Kurulu Yapıldı

​Enstitü Müdürlüğümüzün “2016 Yılı Çalışma Raporu ve 2017 Yılı Çalışma Programı’nın görüşüleceği Teknik Kurul Toplantısı 29 Kasım 2016 tarihinde Orman Genel Müdürlüğü Söğütözü Yerleşkesi Makam 1. Kat toplantı salonunda yapılmıştır.

Toplantıya Orman Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet İPEK, OGM Dış İlişkiler Eğitim ve Araştırma (Ar-Ge) Daire Başkanı Musa KAYA, İç Anadolu Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Tuncay PORSUK, Orman Ağaçları ve Tohumları Islah Araştırmaları Enstitü Müdürü Süleyman Işık Derilgen, Orman Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Daire Başkan Yardımcıları ve Araştırmacılar katılmışlardır.  

Her iki Enstitü Müdürlerinin yaptığı açılış konuşmalarının ardından Orman Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet İPEK bir konuşma yapmıştır. Konuşmasında Avrupa’da ve ülkemizde AR-Ge’ye verilen önemden bahsederek ülkemiz 2023 vizyonu kapsamında Ar-Ge bütçesinin %3 seviyesine yükseltilmesinin hedeflendiğinden bahsetmiştir.  

Enstitü Müdürlüğümüzün 2017 yılı Çalışma Programına alınması planlanan 3 Yeni Projenin sunumu yapılarak tartışılmış ve yeni proje tekliflerine katkılar yapılmıştır. Daha sonra bitirilen 2 projenin Sonuç Raporu ve ara raporu hazırlanan 1 projenin de Ara Sonuç Raporu sunulmuştur. 

Son olarak Enstitü Müdürlüğümüze bağlı 9 Başmühendisliğe ait  “2016 Yılı Çalışma Raporu ve 2017 Yılı Çalışma Programı’ sunulmuştur.


Yazdır