12.12.2016
Konya Orman Bölge Müdürlüğü’nde Yeni Alınması Planlanan Araştırma Projeleri Hakkında İstişare Toplantısı Yapıldı

​Enstitü Müdürlüğümüzce, Konya Orman Bölge Müdürlüğü’nde araştırılması istenen proje konularına ait bir istişare toplantısı yapılmıştır.  

9 Aralık 2016 Cuma günü Konya Orman Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Konya Orman Bölge Müdürü Bekir Karacabey, İç Anadolu Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Tuncay Porsuk, Konya OBM Şube Müdürleri, İşletme Müdürü ile Enstitümüz Başmühendislerinden Dr. Akkın Semerci, Orman Yüksek Mühendisi Ali Osman Güzel ve Dr. Mehmet Tokcan katılmıştır.  

Konya Orman Bölge Müdürlüğü’nün genel coğrafik ve ekolojik özelliklerinden bahsedilerek başlanılan toplantıda, Şube Müdürlüklerince hazırlanan ve araştırılması istenen konular sunulmuştur. Araştırılması istenen konular, Konya OBM ve Enstitümüzden hazır bulunan araştırmacılar tarafından toplantı salonunda istişare edilmiştir.

Yaklaşık 30 civarındaki konu başlıkları tek tek istişare edilerek projelendirilebilecek konu başlıkları ile raporlama yapılacak konular ele alınmıştır. Konya Orman Bölge Müdürlüğü’ndeki araştırılması istenen temel konuların kurak ve yarı kurak alan ormancılığının sorunlarına ait olduğu görülmüştür.

2017 yılının ilk aylarında tekrar bir araya gelerek projelendirilebilecek konuların yerinde görülmesi konusunda mutabakata varılarak toplantı sona ermiştir.


Yazdır