30.12.2018
Enstitü Müdürlüğümüzün Olağan Teknik Kurulu Yapıldı
Enstitü Müdürlüğümüzün “2018 Yılı Çalışma Raporu ve 2019 Yılı Çalışma Programı”nın görüşüldüğü Olağan Teknik Kurul Toplantısı 28-29 Kasım 2018 tarihlerinde arasında Orman Genel Müdürlüğü Söğütözü Yerleşkesi Ardıç Salonunda yapılmıştır.

Toplantıya, Orman İdaresi ve Planlama Dairesi Başkanı Murat ÇEVİRME, Başkan Yardımcısı Mithat KOÇ, Orman Ağaçları ve Tohumları Islah Araştırma Enstitüsü Müdürü Süleyman Işık DERİLGEN, Şube Müdürleri, Araştırmacılar ve meslek büyüğümüz ve emekli araştırmacı Prof. Dr. Ergün İLTER katılmışlardır. Enstitümüz Müdürü Dr. Tuncay PORSUK açılış konuşmasında, yeni alınacak ve devam eden projeler hakkında kısa bilgiler paylaşarak önemlerine değinmiştir. Orman İdaresi ve Planlama Dairesi Başkanı Murat ÇEVİRME Bey de konuşmalarında Teknik Kurulun başarılı geçmesi temennisinde bulunmuştur. Akabinde Teknik Kurul Toplantısına katılan Meslek büyüğümüz, emekli araştırmacı Prof. Dr. Ergün İLTER Bey de bir konuşma yapmıştır. Konuşmasının ardından kendilerine ormancılık araştırma camiasına yaptığı katkılardan dolayı Orman İdaresi ve Planlama Dairesi Başkanı Murat ÇEVİRME tarafından bir plaket takdim edilmiştir.

Enstitü Müdürlüğümüzün 2019 yılı Çalışma Programına alınması planlanan altı yeni projenin sunumu yapılarak tartışılmış ve yeni proje tekliflerine katkılar yapılmıştır. Ayrıca karaçam orijin deneme projesine ait Ara Sonuç Raporu kurula arz edilmiştir. Dilek ve temennilerle Teknik Kurul Toplantısı sona ermiştir.

Yazdır